26.7.2019.

Dva srebra hrvatskim kanuistina na Svjetskom prvenstvu za juniore i mlađe seniore

Drugog dana Svjetskog juniorskog prvenstva i prvenstva mlađih seniora (u23) u kajak-kanu spustu na divljim vodama koje se od 25.-28. srpnja održava na Vrbasu kod Banja Luke, u jutarnjem programu su vožene finalne utrke u sprint vožnjama u obje kategorije.

U disciplini kanua jednosjeda ( C-1) za mlađe seniore Ivan Tolić je osvojio srebrnu medalju, dok je Luka Obadić završio utrku kao 6.

U disciplini kanua dvosjeda ( C-2) mlađi seniori posada Luka Obadić-Ivan Tolić osvojla je srebrnu medalju.

U disciplini kanua dvosjeda ( C-2) za mlađe seniorke posada Katja Bengeri-Alba Zoe Gržin osvojila je 4. mjesto

U disciplini kanua jednosjeda( C-1) za mlađe seniorke Alba Zoe Gržin osvojila je 5.mjesto

3.     ITA +0.15

U juniorskim finalima Katja Bengeri je u C-1 za juniorke osvojila 8. mjesto, dok je posada Roko Bengeri -Andreas Feistritzer završila utrku u C-2 na 9. mjestu.

U današnjem poslijepodnevnom programu voze se i momčadske vožnje u sprint disciplinama, a od naših sportaša će nastupiti ekipe 3xC-1 juniori (Maks Smadilo-Roko Bengeri-Andreas Feistritzer) te 3xC1 Mlađi seniori (Luka Obadić-Ivan Tolić-Jadran Zonjić)

U subotu su na rasporedu pojedinačne utrke u klasičnim (dugim) utrkama, a prvenstvo se završava u nedjelju ekipnim vožnjama u klasičnim utrkama.

Više na: poveznici