EUROPSKO JUNIORSKO PRVENSTVO NA MIRNIM VODAMA - BASCOV  (ROM) - 16.-20.09.2015.

Za Hrvatski kajakaški savez i Republiku Hrvatsku, ovo je bilo najtrofejnije Europsko prvenstvo u povijesti.

Zlato i naslov Europskog prvaka osvojio je briljantnom pobjedom Antun Novaković u utrci K-1 na 1000 m i srebro u utrci K-1 500 m.

Naša najbolja kajakašica Anamaria Govorčinović izborila je čak tri A finala u kojima je u K-1 500 m osvojila 6. mjesto u K-1 200 m 8. mjesto i u K-1 1000 m 9. mjesto.

Mlada kanuistica Vanesa Tot izborila je A finale u utrci C-1 500 m u kojoj je bila deveta. Jakov Radošević i Frane Buljan u kajaku dvosjedu (K-2) osvojili su 5. mjesto u B finalu na 1000 m i 8. mjesto na 500 m.

Od 35 zemalja koliko je nastupilo na Europskom prvenstvu u Rumunjskoj, Hrvatska je po medaljama na visokom 5. mjestu.

Uz povijesne uspjehe na europskom prvenstvu, svakako treba spomenuti i povijesne rezultate sa Svjetskog juniorskog prvenstva u Portugalu od 23.-28.7.2015. na kojem je Antun Novaković postao viceprvak svijeta u disciplini K-1 1000 m, a Anamaria Govočinović izborila dva A finala u kojima je osvojila 6. mjesto u disciplini K-1 200 m i 8. mjesto u disciplini K-1 500 m.

Ovo je dokaz da je Hrvatski kajakaški savez zajedno sa svojim stručnim rukovodstvom i s odličnom suradnjom s klubovima, njihovim rukovodstvima, trenerima i sportašima, na pravom putu za ostvarenje još boljih rezultata.

Anamaria Govorinovi  malaMala Antun 05Vanesa Tot malaAnamaria Govorčinović                                        Antun Novaković                                                               Vanesa Tot

decki mala                                                          Jakov Radošević, Antun Novaković, Frane Buljan